זמן יהודי חדש - תרבות יהודית בעידן חילוני -  מבט אנציקלופדי
 
חנן חבר
חנן חבר

עורך-שותף של המדור ספרויות ואמנויות


ייליד 1953, פרופסור מן המניין בחוג לספרות עברית באוניברסיטה העברית בירושלים. בוגר האוניברסיטה העברית, שם גם כתב את עבודת הדוקטוראט שלו. לימד גם בחוג לתורת הספרות הכללית באוניברסיטת תל-אביב.
שהה באוניברסיטת ברקלי קליפורניה במסגרת לימודי פוסט דוקטוראט ולימד בארצות הברית באוניברסיטת נורת'ווסטרן, באוניברסיטה של מישיגן
(אן ארבור) ובאוניברסיטת קולומביה בניו יורק.
פרסם 11 ספרים על הספרות העברית המודרנית, ובהם
Producing Modern Hebrew Canon, Minority Discourse in Modern Hebrew Fiction (2002, NYU UP). ספרו "פתאום מראה המלחמה, לאומיות ואלימות בשירה העברית בשנות ה-40" ראה אור בהוצאת הקיבוץ המאוחד ב-2001 וספרו "מולדת המוות יפה – אסתטיקה ופוליטיקה בשירת אורי צבי גרינברג" יצא לאור ב-2004 בסדרת אופקים, הוצאת עם עובד. ספרו " אל החוף המקווה " ראה אור ב-2007 ב' סדרת הקשרי עיון וביקורת ' במכון ון ליר בשיתוף הקיבוץ המאוחד. בהוצאת קשב ראה אור "קורא שירה", הכולל מסות על שירה עברית מודרנית (2005) ולאחרונה ראה אור בהוצאת רסלינג ספרו  "הסיפור והלאום, קריאות ביקורתיות בקאנון הסיפורת העברית" (2007). ספרו "מראשית, על שירה עברית ילידית" יראה אור בקרוב בהוצאת קשב.
פרופ' חבר הוא עמית בכיר במכון ון ליר בירושלים והיה בו חבר מנהל עמית של 'הפורום ללימודי חברה ותרבות בישראל'. כמו-כן הוא עורך את סדרת הסיפורת 'הכבשה השחורה' בהוצאת הקיבוץ המאוחד.

לקורות חיים מפורטים ורשימת פרסומים, ראו:
ויקיפדיה

English Russian